אודותי

נולדתי בתל אביב לפני שהמדינה נולדה. למדתי בתיכון עירוני א' בימים שהיה בית ספר עיוני תובעני. הייתי חברה בתנועת נוער שאיתה חרשתי ברגל את הארץ מצפונה ועד דרומה ולמדתי להכיר מקרוב את נופיה והטבע שלה. לימים, השתלמתי בנושאים אלה, גיאוגרפיה וביולוגיה, באוניברסיטה העברית בירושלים. לימדתי גיאורפיה במשך 10 שנים, מתוכן 8 שנים בגמנסיה "הרצליה" וקרבתי מאות תלמידים לאהבת הארץ. חזרתי לאקדמיה, למדור האקולוגיה באוניברסיטת תל אביב, שם עשיתי מחקר שזיכה אותו בתואר דוקטור.
הייתי נציגת המשרד להגנת הסביבה בוועדה המחוזית, מחוז המרכז. שם פתחתי את התלם הראשון בחריש של אדמה עיקשת, לומר: לקרב את מוסדות התכנון למודעות סביבתית בימים שאיכות הסביבה נתפסה כעיסוק בנוי ובפרחים.
יותר מאוחר הקמתי את היחידה לאיכות הסביבה במשרד  התשתיות הלאומיות ועמדתי בראשה במשך 13 שנים ותחת שרים רבים. בתפקידי זה לקחתי חלק בפרויקטים בתחום האנרגיה שהטיבו עם הסביבה כמו הורדת הזיהום החריג של האוויר ושל המים מבתי הזיקוק בחיפה ומתחנות הכח; השפעה על החלפת הנפט הגולמי המזוהם שיובא לארץ; הכנסת בנזין 96 אוקטן במקום 83 אוקטן; ייצוג ישראל בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) בנושאי אנרגיה וסביבה; נציגת ישראל של סקר סיכונים אינטגרטיבי בפרויקט סבא"א, כאשר מפרץ חיפה נבחר על ידי להיות הדגם. הסקר נערך בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה ומשמש עד היום בסיס לתכנון האזור, ועוד.
מאז ראשית שנות האלפיים אני נותנת שירותי ייעוץ לאנשים פרטיים הסובלים מבעיות סביבתיות, להתארגנויות אזרחים, לעיריות, לחברות ולבתי המשפט.
על כל אלה תוכלו לקרוא באתר.
הנכם מוזמנים לשלוח את השאלות המציקות לכם בתחום איכות הסביבה ואענה עליהן.